Czego życzyć Dzieciom w Dniu Dziecka:
czarnych kotów na białych przypieckach,
burych kotów -
a może i białych...
byle były
i byle mruczały.
I co jeszcze?
Już chyba niewiele:
śmiechu w domu
i lodów w niedzielę
i przyjaciół najlepszych na świecie
i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.

Dnia 31 maja na terenie naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Dzieci miały możliwość spędzenia czasu na dmuchanych zjeżdżalniach oraz na zabawie z profesjonalnym animatorem. Na dzieci czekały również zawody sportowe przygotowane przez nauczycieli w-fu. Dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców pobliskiej wsi dzieci miały możliwość przejazdu bryczką po najbliższej okolicy. Dzień Dziecka uświetniła obecność przedstawicieli OSP Kroczewo. Dzięki uprzejmości starszych koleżanek najmłodsi uczniowie mogli cieszyć się  kolorowymi makijażami na twarzach. Ponadto na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek oraz stoisko z wodą, by ugasić pragnienie w tak gorącym, pełnym atrakcji dniu. Na zakończenie uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Roztańczoną klasę".  Pierwsze miejsce zajęła klasa IV. Serdecznie gratulujemy.  Organizacja Dnia Dziecka nie była by możliwa gdyby nie pomoc Rady Rodziców oraz Sponsorów, którzy sfinansowali  atrakcję. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości  oraz organizatorom pani Marcie Antosik oraz pani Julii Lukowskiej.