List od Królowej

Uczniowie klasy 4 wraz z nauczycielką języka angielskiego Renatą Krysiak postanowili napisać list do królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. 8 marca wszyscy chętnie zaangażowali się w prace nad pisaniem. Uczniowie pochwalili się w liście, że lubią lekcje języka angielskiego, na których poznają język oraz kulturę Zjednoczonego Królestwa. Opowiedzieli też o swojej szkole i zainteresowaniach. Do listu dołączyli prace plastyczne swojego autorstwa - kartkę wielkanocną stworzoną przez całą klasę, portret Królowej wykonany przez Adama Zielińskiego oraz szkic kościoła w Kamienicy autorstwa Julii Bisialskiej. Z niecierpliwością wszyscy czekali na odpowiedź z Pałacu Buckingham, która nieoczekiwanie nadeszła w dzień zakończenia roku szkolnego (19.06.19r). Otrzymaliśmy list przygotowany przez jedną z dam dworu, w którym królowa Elżbieta II podziękowała nam za piękne rysunki, a zwłaszcza jej portret oraz miłe słowa dla niej i jej rodziny. Wyraziła również ubolewanie, że nie mogła odpisać wcześniej z powodu ogromnej ilości korespondencji. „Myślę, że ta lekcja oraz ten list na długo zostaną w pamięci moich uczniów. Wierzę również, że będą doskonałym przykładem tego, że uczenie się języków obcych to ogromna inwestycja w swoją przyszłość” – Renata Krysiak.