"Szkolne Przygody Fajniaków"

Uczniowie klasy I aktywnie zaangażowali się w konkurs „Szkolne Przygody Fajniaków”. W tym roku celem konkursu było ukazanie dzieciom magii natury, nauka wrażliwości ekologicznej oraz troski o  środowisko każdego dnia.  W ramach konkursu odbył się cykl zajęć o tematyce ekologicznej nawiązującej do 4 żywiołów: powietrza, wody, ognia i ziemi. Przez poszczególne żywioły prowadziły dzieci opowieści o Fajniakach i ich ekologicznych przygodach. Zajęcia miały charakter praktyczny. Podczas nietypowych zajęć przyrodniczych uczniowie wraz z wychowawcą wykonywali eksperymenty nawiązujące do tematyki czterech żywiołów. Zajęcia te nie tylko przyczyniły się do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów, ale także promowały czytelnictwo. Zajęcia z cyklu „Szkolne Przygody Fajniaków” były świetną zabawą integracyjną dla pierwszaków. Wszystkim zajęciom przyświecało motto przewodnie książki „Gang Fajniaków i miasto marzeń” – „Jesteśmy Fajniaki! Razem działamy, o naszą Ziemię razem zadbamy!”.