Wycieczka do Torunia klas IV - VIII

20 września br uczniowie klas IV – VIII wybrali się na wycieczkę do Torunia pod hasłem „Gotyk na dotyk”. Tego dnia zwiedzali Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym oglądali siedem wystaw tematycznych m.in. „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika, „O obrotach sfer niebieskich” czy „Rzeka” – nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmującą model rzeki od źródeł po ujście. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starówce, podczas którego słuchając interesujących  opowieści pani przewodniczki uczestnicy mieli okazję zobaczyć Rynek Staromiejski, gotycki ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika, średniowieczny Dwór Artusa, Kościół Św. Ducha, Fontannę Flisak, Krzywą Wieżę. Ostatnim punktem dnia było miejsce pachnące piernikami „Piernikowa Chatka” . Uczniowie wzięli udział w warsztatach wypieku pierników, a wizytę tę umiliły opowieści o Toruniu. Wszyscy zmęczeni, ale z szerokimi uśmiechami wrócili do domu.