E-mail: spkamienica@wp.pl

Czwartek, 25 kwietnia 2024

Jesteś tutaj: Start / Organizacja pracy szkoły

Organizacja pracy szkoły

1. Podstawową jednostką organizacyjną szkoły jest oddział klasowy.

2. Nauka języków obcych, lekcje wychowania fizycznego, informatyki, religii, etyki, zajęcia     dydaktyczno-wyrównawcze mogą być organizowane w zespołach międzyoddziałowych.

3. Dyrektor szkoły na wniosek ucznia, jego rodziców lub wychowawcy, po wyrażeniu

pozytywnej opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej, może zezwolić uczniowi na     indywidualny program lub tok nauki.

4. Liczbę uczniów w zespole międzyoddziałowym określa organ prowadzący szkołę.

5. Wszyscy uczniowie mają prawo do korzystania z zajęć pozalekcyjnych zgodnie  z  zainteresowaniami i predyspozycjami.

6. Godzina lekcyjna trwa 45 minut. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się prowadzenie     zajęć edukacyjnych w czasie nie krótszym niż 30 i nie dłuższym niż 60 minut, zachowując     ogólny tygodniowy czas trwania zajęć edukacyjnych ustalony w tygodniowym rozkładzie zajęć

7. Czas trwania poszczególnych zajęć edukacyjnych w klasach I–III szkoły podstawowej ustala     nauczyciel prowadzący te zajęcia, zachowując ogólny tygodniowy czas trwania zajęć

8. Godzina zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych trwa 60 minut , zajęć     logopedycznych 45 minut.

9 W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się prowadzenie zajęć  , zachowując ustalony dla     ucznia łączny czas tych zajęć w okresie tygodniowym.

1. Do realizacji celów statutowych szkoła posiada:

1) sale lekcyjne i pracownie z niezbędnym wyposażeniem;

2) sale gimnastyczne;

3) boiska sportowe; 4) urządzenia sportowe i rekreacyjne;

5) bibliotekę i czytelnię szkolną;

6) stołówkę szkolną;

7) szatnię;

8) pomieszczenia administracyjno-gospodarcze;

9) archiwum;

10) odpowiednie pomoce dydaktyczne.

2. Zasady prowadzenia stołówki określają odrębne przepisy.

1. Organizacja roku szkolnego, terminy rozpoczęcia i kończenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych, przerw świątecznych i ferii szkolnych określa w drodze rozporządzenia      właściwy minister ds. oświaty.

2. Szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa   arkusz organizacji szkoły opracowany przez dyrektora w danym roku szkolnym.

3. Arkusz organizacji szkoły, opracowany przez dyrektora oraz zaopiniowany przez zakładowe organizacje związkowe, dyrektor szkoły przekazuje w terminie do 21 kwietnia danego roku      szkolnego do organu prowadzącego szkołę.

4. Organ prowadzący szkołę zatwierdza arkusz organizacji szkoły do dnia 29 maja każdego roku   szkolnego.

Brak załączników

Wytworzono:2019-11-29 09:59przez: