Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

04 października 2019 r. nasza szkoła brała udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, której szkolnym koordynatorem była Pani Monika Tomaszewska. Jest to akcja edukacyjna, która  ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób  - egzaminy nie przypominały poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami byli młodsi uczniowie. Zaopatrzeni byli w losy z tabliczką mnożenia i tworzyli Komisje. Przepytywali starszych kolegów ze szkoły.
Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymywał nagrodę – legitymację MT EXPERT oraz ocenę 5 z matematyki. W naszej szkole przeegzaminowano 71 uczniów klas 4 -8 , egzamin zdało 58 (82%) .
Kolejnym punktem programu był konkurs matematyczny „Mistrzowska klasa”. Przedstawiciele  klas 4 – 8 (po trzy osoby z klasy) w grupach rozwiązywali zagadki matematyczne dotyczące tabliczki mnożenia. Ta grupa, która jako pierwsza poprawnie rozwiązała wszystkie łamigłówki otrzymała w nagrodę tytuł „Mistrzowskiej klasy” oraz oceny 6 z matematyki. Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce – klasa 6b
II miejsce – klasa 7
III miejsce – klasa 8
Akcja została podsumowana podczas apelu, na którym zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy .