Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego

Imieniny: Alfa, Leonii

mail : spkamienica@wp.pl

#ZnajdźCzasNaCzytanie

#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci  od ekranów na rzecz książek.

Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek - zdecydowanie tak!

„Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych – czytanie uspokaja, rozwija, ale co najważniejsze - buduje więź emocjonalną między rodzicem a dzieckiem, tak ogromnie potrzebną w obecnych niepewnych czasach” – podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Wspólne czytanie książek obniża stres, agresję i podatność na depresję.

Jeśli czytasz swojemu dziecku codziennie,  zmniejszasz jego podatność na lęk. Poświęcając mu czas sprawiasz, że czuje się ono bezpieczniejsze.

Jeśli nie czytasz codziennie – zacznij!

Pomożemy Ci! Zapraszamy do naszej biblioteki!