Z wizytą w Straży Pożarnej

9 października dzieci z klas o, II, III, odbyły wycieczkę do Płońska. Uczestniczyły w spektaklu pt. "Królowa Śniegu" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Syrena z Warszawy. Udział dzieci miał na celu rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną poprzez bezpośredni kontakt z aktorami oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Dla małych widzów atrakcją były również zmieniające się sceny i dekoracje,  Następnie dzieci udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Dzieciom zostały przedstawione zadania straży pożarnej, odbył się pokaz rodzajów umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Uczniowie przymierzali hełm, mogli zobaczyć pokaz zjazdu na ślizgu do akcji ratunkowej. Mogli doskonalić , zdobywać nową wiedzę o otaczającym świecie.  Wizyta w płońskiej straży bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.