Święto Niepodległości i Dzień Patrona

Uroczystość poświęcona setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się 9 listopada 2018 roku na nowej sali gimnastycznej. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, ksiądz proboszcz, przedstawiciele Rady Rodziców i pracownicy szkoły. Uroczysty charakter akademii podkreślały odświętny strój i kotyliony oraz tematyczna dekoracja Sali gimnastycznej.
  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem raportu Pani Dyrektor. Następnie uczniowie prowadzący przywitali serdecznie wszystkich zgromadzonych i przedstawili cel uroczystości. Cała społeczność szkolna świętowała radosny Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  oraz Dzień Patrona naszej szkoły, który przypada na dzień 6 listopada .Tego dnia w 2012 roku Szkole Podstawowej w Kamienicy nadano imię księdza Jana Twardowskiego. Delegacja uczniów  złożyła wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową ks. Jana Twardowskiego.
  Kolejna część uroczystości rozpoczęła się reprezentacyjnym polskim tańcem narodowym – polonezem, a po występie uczniów klasy VIII zabrała głos Pani Zofia Daniszewska − Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy. W krótkim przemówieniu podkreśliła, jak ważne jest dla nas Polaków to niezwykłe święto oraz nawiązała do patriotycznej postawy księdza Jana Twardowskiego – patrona szkoły.
  Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów. Program poetycko-muzyczny zakończono układem tanecznym z biało-czerwonymi wstęgami w wykonaniu uczniów klasy VI.
 Oficjalną część akademii zakończono wyprowadzeniem sztandaru. Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom i nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego oraz uczniom za zainteresowanie i skupienie w czasie tej szczególnej lekcji historii, natomiast przedstawiciele Rady Rodziców poczęstowali wszystkich cukierkami.