Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Spotkanie z pisarzem

Dla uczniów szkół podstawowych 20 lutego 2019 roku Wójt Gminy Załuski oraz Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowali autorskie spotkanie z pisarzem Krzysztofem Piersą. Krzysztof Piersa to autor książek: „Komputerowy Ćpun” i „Trener Marzeń”. Jest on również trenerem drużyny e-sportowej i YouTuberem.
Na początku spotkania pisarz przedstawił siebie jako człowieka, który potrafił wyjść
z uzależnienia od gier komputerowych. Zdradził nam, że jest w trakcie pisania książki o tematyce fantastycznej. Na podstawie własnego doświadczenia powiedział nam, jak wygląda uzależnienie
od gier komputerowych i jak z niego wyjść. Obalił również mity rozpowszechnione przez graczy
w celu usprawiedliwienia ilości godzin spędzonych przed komputerem. Mówił także o tym, że trzeba dobrze przemyśleć to, co udostępniamy w Internecie, ponieważ może mieć to wpływ na naszą przyszłość. Skutki udostępniania informacji w Internecie poparł  przykładami z życia swojego oraz swoich znajomych. Kiedy pisarz zakończył swój wywód, odpowiedział na kilka pytań publiczności.
Na koniec spotkania można było wesprzeć twórczość Krzysztofa Piersy, kupując jego książki bądź porozmawiać z nim  na niewspomniane wcześniej tematy. Niektóre sytuacje były przedstawione
w humorystyczny sposób, co dobrze wpływało na atmosferę.
Uważam to spotkanie za bardzo udane. Było ono poprowadzone w interesujący sposób. Chociaż byłam sceptycznie nastawiona do spotkania o takiej tematyce, to w skupieniu słuchałam tego, co pisarz chciał nam przekazać.