Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Konkurs recytatorski

Tegoroczny XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci - dzieciom”, który odbył się w środę, 27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie związany był z przypadająca w tym roku 90 rocznicą urodzin znanej pisarki Wandy Chotomskiej, autorki wierszy i książek dla dzieci oraz tekstów piosenek, słuchowisk radiowych a także np. telewizyjnej dobranocki "Jacek i Agatka".

Wszystkich przybyłych na konkurs uczestników i ich opiekunów powitała Magdalena Dygała - koordynator tegorocznej edycji konkursu. Mówiła, że piękno poezji dziecięcej zbliża dzieci, dostarcza wielu wzruszeń i pozwala ocalić od zapomnienia najpiękniejsze strofy polskich poetów.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 13 uczestników (uczniów klas I-III) ze szkół podstawowych z: Siedlina, Zaborowa, Kołozębia, Kamienicy i Sochocina. Występy uczniów oceniało jury: Beata Grabarczyk-Tomaszewicz (przewodnicząca), Jerzy Ryziński, Renata Krawczyk. Patronat nad konkursem objął wójt gminy Sochocin Jerzy Ryziński, a poczęstunek dla uczestników zorganizowali rodzice uczniów klas trzecich i delikatesy Chorten z Sochocina.

Przewodnicząca jury ogłaszając wyniki podziękowała uczestnikom za udział w konkursie i za ciekawe interpretacje wierszy Wandy Chotomskiej (zmarłej w 2017 roku). Pierwszą nagrodę w tegorocznym konkursie otrzymała Magdalena Leszczyńska (SP Zaborowo), drugą Julia Kujawska (SP Kołoząb), a trzecią Filip Goszczyński (SP Sochocin). Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Orlińska (SP Siedlin) i Patryk Sałaciński (SP Kamienica). Wręczona została również nagroda specjalna od Gminnej Biblioteki w Sochocinie, którą otrzymała Marta Prządak (SP Kołoząb).

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk