Dzień Europy

Europa ma swoje święto 9 maja. Ten dzień jest oficjalnym symbolem unii Europejskiej i został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950r. W naszej szkole również upamiętniamy ten dzień, a w tym roku maj jest miesiącem szczególnym, ponieważ Polska świętuje 15 rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej.
Podczas Dnia Europy uczniowie całej naszej szkoły ubrali się w kolorach flagi Unii Europejskiej, czyli w żółtym i niebieskim. W każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia na temat Unii Europejskiej, kultury Wielkiej Brytanii oraz Rosji. W ramach zachęcenia uczniów do poznawania kultury Wielkiej Brytanii nauczycielka języka angielskiego zorganizowała dla uczniów chwilę relaksu podczas tradycyjnego picia herbaty - „Five o’clock”. Ponad to uczniowie wykonali prace plastyczne na temat krajów należących do Unii Europejskiej, rozwiązywali zagadki, grali w gry na temat ww krajów oraz chętni uczniowie wzięli udział w „Konkursie Wiedzy o Unii  Europejskiej oraz Językach Świata”.