Konkurs "Tradycyjny sad"

Uczniowie klasy 7a, Szkoły Podstawowej w Kamienicy, przystąpili do ogólnopolski projektu edukacyjnego, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska "TRADYCYJNY SAD".

Celem projektu jest szeroko pojęta edukacja – nie tylko na temat tradycyjnych odmian, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko. Projekt ma za zadanie zwiększenie zasobów genetycznych drzew starych odmian czereśni oraz zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.

Doradcą grupy projektowej w dziedzinie sadownictwa, zgodziła się zostać Pani Elżbieta Borzęcka współwłaścicielka firmy BORYNA, zajmującą się dystrybucją środków ochrony roślin.

5 marca 2021 r. odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą, podczas którego uczniowie dowiedzieli się o zasadach pielęgnacji drzew owocowych oraz wybierali teren na założenie mini sadu.

Opiekunem grupy projektowej jest Pani Anna Ziółek