Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek - rekrutacja

tel. 46 86 491 10; 530 072 343

szkola@szymanow.edu.pl

www.szymanow.edu.pl

• Katolicka szkoła niepubliczna na prawach placówki publicznej
  • Nikt nie jest anonimowy
  • Wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich. Słowa klucze, którymi ujmujemy nasze priorytety to: wartości, spójność, wierność zobowiązaniom, służba. Wychowujemy dla rodziny i społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów polskich. Nasi wychowankowie posiadają umiejętności, które pozwalają im funkcjonować w każdej grupie ludzi i stawać się zaczynem dobrych zmian.
  • Rzetelna wiedza - dzięki indywidualizacji i zaangażowaniu nauczycieli od lat cieszymy się 100 % zdawalnością egzaminu maturalnego, a szkoła niezmiennie utrzymuje się w rankingu najlepszych polskich liceów ogólnokształcących (ranking ‘Perspektyw’).

NASZE ATUTY:

ü  INDYWIDUALIZACJA

ü  DYSPOZYCYJNOŚĆ NAUCZYCIELI

ü  DIAGNOZA UMIEJĘTNOŚCI

ü  DBANIE O ROZWÓJ INTELEKTUALNY KAŻDEGO UCZNIA

ü  NOWE TECHNOLOGIE

ü  BAZA SPORTOWA I REKREACYJNA

ü  SIECIOWANIE

Oferta STANDARD – klasa koedukacyjna

Proponujemy szeroką dowolność w wyborze przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym. Każdy uczeń tworzy własną kompilację przedmiotów. Najczęściej wybierane połączenia przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym:

- moduł HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNY (j. polski, historia, WOS, geografia)

- moduł MATEMATYCZN0-PRZYRODNICZY (matematyka, fizyka, chemia, biologia)

- moduł GEOGRAFICZNY (geografia, WOS, matematyka)

Oferta STANDARD PLUS – klasa żeńska

„Nikt nie żyje bez wpływu na drugich.”

bł. M. Darowska

Ponieważ każda współczesna kobieta potrzebuje umiejętności, które pozwolą jej, nie tracąc indywidualności, wpływać na otoczenie bliższe i dalsze, proponujemy dziewczętom wyjątkowy program rozwoju, kształtujący umiejętności liderskie. Bo liderką jest każda kobieta.

Kształcimy i wychowujemy dla rodziny społeczeństwa. Nasze priorytety formacyjne inspirowane systemem wychowawczym bł. M. Darowskiej to:

- wartości, aby mieć kompas życia;

- służba na rzecz człowieka i społeczności;

- wierność i odpowiedzialne zobowiązania;

- spójna osobowość.

Oferta STANDARD PLUS to nowe otwarcie z nowymi propozycjami dla dziewcząt. Zawiera pełną ofertę STANDARD wzbogaconą o dodatkowy 3-letni program połączony z udziałem uczennic w comiesięcznych ogólnorozwojowych warsztatach, wykładach, spotkaniach prowadzonych przez specjalistów.

Cele programu:

A)    Wprowadzenie młodego człowieka na drogę autoformacji i odpowiedzialności za własny rozwój.

B)     Kształtowanie umiejętności pomocnych w interakcjach międzyludzkich: rozwiązywanie konfliktów, prowadzenie negocjacji, konwersacji, argumentacji, sztuki motywowania siebie i innych.

C)     Szukanie odpowiedzi na pytanie: „Czy istnieje życiowy kompas?” – spotkania z ludźmi, świadectwa.

D)    Kształtowanie postawy służby wobec innych ludzi, społeczności lokalnych, społeczeństwa – ukazywanie różnych obszarów zaangażowań i aktywności.

E)     Kształtowanie kompetencji w zakresie: korzystania z mediów, wystąpień publicznych, zarządzania sobą w czasie, organizacji pracy.

F)     Kształtowanie umiejętności pomocnych współczesnej kobiecie: zasady savoir vivre, stylizacja ubioru, wizaż, kreowanie wizerunku.

Obok rzetelnej wiedzy z zakresu liceum ogólnokształcącego dajemy również solidną formację ogólnoludzką, bo lider jest osobą wewnętrznie spójną. Takich kobiet potrzebują nasze rodziny, wspólnoty lokalne, społeczeństwo. Takie kobiety są równorzędnymi partnerami dla mężczyzn i wsparciem dla dzieci. Dodają energii każdemu przedsiębiorstwu i każdej społeczności. Szukają nowych dróg i rozwiązań. Potrafią sterować każdą łodzią i utrzymać równowagę na wzburzonych falach świata.

Zasady rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

1. Liceum dostępne jest dla dziewcząt i chłopców z Polski i zagranicy
2. Dla dziewcząt zapewnione są miejsca w internacie.
3. Istnieje możliwość uzyskania stypendium socjalnego w przypadku trudnej sytuacji materialnej
    Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie.
4. Rekrutacja odbywa się online poprzez stronę: www.szymanow.edu.pl do 10.06.2021 r.

Warunki przyjęcia kandydata do szkoły

1. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której kandydatowi towarzyszą rodzice
    (opiekunowie prawni).
2. Co najmniej bardzo dobra ocena zachowania oraz co najmniej dobre oceny z zajęć edukacyjnych
    uzyskane w pierwszym okresie VIII klasy SP i na zakończenie roku szkolnego.
3. Pozytywny wynik testu z matematyki i języka angielskiego napisanego w dniu rozmowy
    kwalifikacyjnej.