Spotaknie ze strażakami

W dniu 18.05.2022r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Był to przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku mł. asp. Tomasz Biliński oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Smulskach i Kroczewie.

Uczniowie klas 0-VIII z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Uczniowie mogli przećwiczyć resuscytację na fantomach.

Dużą radość uczniom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się
z jego wyposażeniem.. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.

Na zakończenie spotkania reprezentantki Samorządu Uczniowskiego podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie.