Pasowanie na czytelnika 2022

Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek w naszej szkole zakończyły się uroczystym włączeniem uczniów klasy I w poczet czytelników szkolnej biblioteki. 16 maja 2022 roku odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika, której celem było także zachęcenie najmłodszych do wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. W miłej atmosferze pierwszoklasiści zapoznali się z biblioteką i jej regulaminem, rozwiązali zagadki, odczytali prośby książki i posłuchali piosenek o książkach. Potem  przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie. Wszyscy jednogłośnie obiecali, że będą czytać książki, a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą.

Po złożeniu przyrzeczenia nowi czytelnicy spotkali się z aktywem bibliotecznym
– uczennicami z klasy VII. Starsze koleżanki pokazały im lektury dla klas I-III i przeczytały fragmenty wybranych książek. Najbardziej podobały się im wiersze Jana Brzechwy.
Na zakończenie spotkania,  już w sali lekcyjnej, starsze koleżanki pokazały dzieciom,
jak można się gimnastykować z książką.

Nowi czytelnicy będą mile widziani w bibliotece. Czeka ich wiele wspaniałych przygód
w zaczarowanym świecie książek.

Maria Ptaszkiewicz