Wycieczka Szlakiem Piastowskim

W dniach 30-31 maja uczniowie klas II-VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Pierwszego dnia po zapakowaniu bagaży wyruszyli w drogę do Kruszwicy, gdzie przypomnieli sobie legendę o Królu Popielu, którego zjadły myszy oraz podziwiali okolicę z wysokiej wieży. Następnym punktem wycieczki było Strzelno, gdzie zwiedzili zabytkowe kościoły.

Po zwiedzeniu zabytków Strzelna wyruszyli w drogę do Biskupina. Obejrzeli muzeum oraz rekonstrukcję dawnej osady. Po zwiedzeniu i zakupie pamiątek uczestnicy wycieczki udali się do ośrodka, w którym mieli zapewniony nocleg. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadokolacji część grupy wybrała się na spacer nad pobliskie jezioro, gdzie podziwiali piękny zachód słońca.

Gdy wszyscy odpoczęli do długiej podróży rozpoczęła się integracyjna dyskoteka, podczas której dzieci bawiły się przy ulubionych piosenkach.

Drugiego dnia po śniadaniu i pakowaniu wyruszyli do Gniezna. Tutaj obejrzeli katedrę ze słynnymi drzwiami oraz przespacerowali się do rynku. Po spacerze i zabawach na zjeżdżalniach udali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Kolejnym punktem podróży był Ostrów Lednicki. Gdy dotarli na miejsce wszyscy chętnie posilili się smakowitymi goframi. Następnie popłynęli na wyspę, gdzie zobaczyli miejsce, gdzie najprawdopodobniej Mieszko I przyjął chrzest.

W drodze powrotnej podróżnicy zatrzymali się na posiłek. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wrócili bezpiecznie do domu.