Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek - podsumowanie

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały poździernik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Wyobraź sobie…”

W ramach obchodów MMBSz  Bibliotekę Szkolna zorganizowała konkursy:
na najładniejszą zakładkę do książki dla uczniów klas „0”, I-III oraz konkurs na przebranie
za bohatera literackiego dla klas IV-VIII. Oceniając zakładki do książek Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Szymon Agaciński, klasa I,

II miejsce – Adrian Grzybowski, klasa II,

III miejsce – Wojciech Kosela, klasa „0”.

Przyznano również trzy wyróżnienia: Oli Ostrowskiej, kl. I, Dominikowi Kurpiewskiemu,
kl. „0” oraz Dawidowi Grzybowskiemu, kl. 0”.

W konkursie na strój bohatera literackiego zwyciężyły uczennice klasy VIII – Kinga Banaszek i Aleksandra Matusiak – za prezentację bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” – Ligii i Winicjusza. II miejsce zajął uczeń klasy V – Wojciech Kiciński, prezentując strój mitologicznego Hadesa. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom klasy IV: Oliwii… za wcielenie się w rolę Ani z Zielonego Wzgórza oraz chłopcom
za utożsamienie się z bohaterami książki René Goscinnego i Jean`a-Jacques`a Sempé`ego „Mikołajek”.