Narodowe Czytanie - "Przedwiośnie"

W dniu 7 września w Urzędzie Gminy Załuski uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Narodowym Czytaniu” . Jest to akcja społeczna, której celem jest propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa. Organizowana jest z inicjatywy prezydenta RP. „Narodowe Czytanie” odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Załuski p. Romualda Woźniaka oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach,. W Gminie Załuski czytana była adaptacja powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego autorstwa Andrzeja Dobosza – felietonisty i krytyka literackiego.
Fragment powieści czytali: p. Romuald Woźniak – Wójt Gminy Załuski,
p. Urszula Szybińska – Sekretarz Gminy, p. Henryk Kamiński – poeta i pisarz, oraz uczniowie wraz z opiekunami ze szkół z terenu gminy Załuski.
Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Martyna Walczak kl. VIII, Oliwia Augustyniak kl. VIII, Aleksandra Kołodziejska kl. VIII, Julia Tomaszewska kl. VIII, Dawid Sałaciński kl. VIII, Kinga Milewska kl. VII, Aleksandra Matusiak kl. VII, Kinga Banaszek kl. VII, Maja Maliszewska kl. VII, opiekun: p. Monika Trąbińska. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w akcji oraz egzemplarz powieści na cele biblioteki szkolnej.

Opracowała Monika Trąbińska